جزئیات روتر خانگی جدید سیسکو فاش شد

Fatima

کاربر انجمن پارسه دو
کاربر انجمن پارسه

جزئیات روتر خانگی جدید سیسکو فاش شد​

همانطور که می دانید دستگاه های الکترونیکی به منظور اینکه وارد بازار آمریکا بشوند، ابتدا می بایست توسط FCC از لحاظ مصرف انرژی، میزان انتشار امواج و چندین استاندارد دیگر بررسی شوند تا اجازه فروش را بگیرند.

متاسفانه طی مراحل بررسی نمونه اولیه در آزمایشگاه های FCC، تعدادی از دستگاه ها قربانی امنیت ناکافی این آزمایشگاه ها می شوند و قبل از معرفی شرکت سازنده، مشخصات آنها به بیرون درز می کند. روتر خانگی سیسکو که تا کنون نمونه مشابهی از آن در بازار مصرف کنندگان نبوده است، قربانی همین موضوع شد.


روتر سیسکو مدل REN301 مجهز به یک صفحه نمایش است که از این به بعد کار شما را راحت خواهد کرد و به محض قطع شدن اینترنت دیگر نیاز نیست برای پیدا کردن مشکل به دنبال کابل ها بیافتید. این روتر با استفاده از پروتکل های خاص، مسیر های اتصال شما را به اینترنت بررسی می کند و در صورتی که ایرادی در اتصال به اینترنت وجود داشته باشد، مشکل را به شما نمایش می دهد.

این روتر که یکی از نمونه های اولیه روترهای هوشمند است، ممکن است در حین انجام وظیفه هم دچار خطا بشود. ولی برای نسل جدید روترهای خانگی شروع خوبی است که به آسایش کاربران در استفاده از اینترنت می افزاید.

با استفاده از صفحه نمایشگر روتر شما می توانید تنظیمات ساده را بدون نیاز به کامپیوتر انجام دهید و وضعیت اینترفیس های مختلف را مشاهده کنید. این روتر از استانداردهای ۸۰۲.۱۱ b/g/n پشتیبانی می کند و می تواند ترمینال تلفن اینترنتی برای پروتکل SIP باشد.

علاوه بر امکانات مذکور، این روتر یک دستگاه ذخیره سازی تحت شبکه یا اصطلاحا NAS نیز هست. سیسکو به همراه این دستگاه یک کارت ۳۲ گیگابایتی SD هم عرضه می کند که دستگاه شما را به یک NAS با ظرفیت ذخیره سازی ۳۲ گیگابایت تبدیل می کند. اگر فکر می کنید ۳۲ گیگابایت برایتان کم است می توانید فلش مموری و یا هارد دیسک USB خود را به آن وصل کنید.

فعلا هم خبری از تاریخ عرضه به بازار و قیمت آن در دسترس نیست.
در عکس های زیر می توانید وضعیت منو ها را در صفحه نمایشگر مشاهده کنید.

http://www.boxja.com/blog/wp-content...scotouch-2.jpg

http://www.boxja.com/blog/wp-content...scotouch-3.jpg
 
بالا