چگونه فایل php.ini را در سرور های لینوکس پیدا کنیم؟

Solina

کاربر انجمن پارسه دو
کاربر انجمن پارسه
چگونه فایل php.ini را در سرور های لینوکس پیدا کنیم؟
پیدا کردن فایل php.ini در سرور های لینوکس


شاید با مشکل پیدا نکردن فایل اصلی php.ini مواجه شده باشید. یا فایل هایی رو پیدا می کنید. که تغییرات داده شده در آن ها در وب سرور و PHP اعمال نمی شود . اگر شما هم به دنبال این هستید. که بدونید فایل php.ini کجاست. و در کجای سرور مبتنی بر لینوکس شما قرار داره (فارق از توزیع و ورژن لینوکس مورد استفاده) به شما توصیه می کنیم تا این آموزش را دنبال کنید.


پیدا کردن فایل php.ini در سرور های لینوکس

فایل php.ini کجاست؟
برای پیدا کردن فایل php.ini در سرور های لینوکس یا فایل کانفیگ php در سرور های لینوکس استاندارد کافیست دستور زیر را در کنسول یا محیط ssh وارد کنید :
php -i | grep php.ini
در ۹۰٪ مواقع مسیر واقعی فایل php.ini اصلی سرور در خروجی فرمان فوق وجود دارد .
اگر از دایرکت ادمین + custombuild 2.0 استفاده می کنید. و از هندلر php به جز dso و (یا) ruid2 استفاده می کنید. دستور بالا معمولا مسیر اشتباهی از فایل php.ini به شما نشان میدهد . در مواردی که از custombuild 2.0 استفاده میکنید. بهترین راه برای پیدا کردن فایل php.ini‌ در سرور لینوکس مبتنی بر دایرکت ادمین اجرای دستورات زیر است :
/usr/local/bin/php -i | grep ‘Loaded Configuration File’
خروجی دستور فوق ، آدرس دقیق فایل php.ini در دایرکت ادمین + cb2 است .
اگر از پنل هاستینگ Virtualmin استفاده میکنید باید آگاه باشید که هر یوزر در ویرتوال مین یک php.ini مخصوص به خود دارد . اگر در cPanel و یا Directadmin هم هندل و اجرا کننده php را به این صورت کانفیگ کنید امکان داشتن php.ini‌ اختصاصی برای هر سایت وجود دارد . این کار دست مدیر سرور را در بستن فانکشن ها و توابع خطرناک php به صورت عمومی باز می کند. و سبب افزایش امنیت سرور لینوکس میگردد .


آموزش فوق برای تمامی ورژن های php و لینوکس قابل اجرا بوده و محدود به توزیع ها یا نسخه های خاص و نیست .
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا